WhatsApp

Andrej Plenković

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske i predsjednik Hrvatske demokratske zajednice
Zagreb | 23. 3. 2018.

HDZ vodeća stranka, 10 postotnih bodova u prednosti ispred SDP-a

Prema istraživanju »Crobarometar« u ožujku HDZ je uvjerljivo vodeća stranka, koju podržava 29,5% građana, a SDP je drugi s 19,3% potpore

Istraživanje je provela agencija IPSOS između 1. i 20. u mjesecu na uzorku od 976 punoljetnih građana iz cijele Hrvatske. Maksimalna pogreška uzorka iznosi +/- 3,3%, a za rejtinge stranaka +/-3,6%.

Potpora vodećem HDZ-u u ožujku iznosi 29,5% (u veljači 29,8%), dok je SDP drugi s podrškom od 19,3% (u veljači 19,8%), a slijede Živi zid sa 12,9% (u veljači 12,3%) i MOST sa 7,1% (u veljači 6,6%), Bandić Milan 365 sa 4,1% potpore te ostale stranke.

Vladine politike u ožujku ne odobrava 60% ispitanika, odobrava ih 29%, a neodlučno ih je 11%.

Da Hrvatska ide u lošem smjeru, misli 70% ispitanika, 21% ih smatra da ide u dobrom smjeru, dok 9% ispitanika nema stava.

U ožujku 74% građana vjeruje da će Vlada dovršiti mandat, dok ih 18% vjeruje da neće, a 8% ih nije sigurno.

O premijeru Plenkoviću trenutačno 44% birača ima pozitivan dojam, a 49% negativan, jednako kao i prošli mjesec.

Teme